Pisanie prac magisterskich z historii

Pisanie prac magisterskich z historii, a rynek pracy

Pisanie prac magisterskich z historii to dla studentów z pewnością spore wyzwanie. Muszą oni wykazać się swoimi intelektualnymi zdolnościami oraz wiedzą. Pojawia się pytanie, czy cały wysiłek ma sens. W poniższym tekście skupimy się na perspektywach zawodowych dla historyków. Temat ten jest ciekawy, ponieważ współczesny historyk musi umieć odnaleźć się we współczesnej gospodarce. Obecnie nie ma kierunku, który stuprocentowo gwarantowałby zatrudnienie.

Pracy w zawodzie historyka raczej nie ma za dużo. Większość historyków nie pracuje w zawodzie.  Historycy mają bardzo rozwinięte umiejętności miękkie. Są to również osoby bardzo wszechstronne. Zawsze mogą więc dostosować swoje kompetencje do szybko zmieniającego się rynku pracy. Historia więc nie zamyka definitywnie możliwości zrobienia kariery w rozmaitych gałęziach gospodarki.

Historyk z łatwością może znaleźć w zawodzie sprzedawcy. Jest to teraz najbardziej poszukiwana obecnie profesja.  Sprzedawców poszukują banki, doradztwa finansowe, firmy produkcyjne i handlowe. Ciężko jest raczej znaleźć firmę, która nie posiadałaby działu handlowego. Historycy, którzy obdarzeni są fenomenalną pamięcią oraz solidną retoryką mogą odnaleźć się właśnie w tej dziedzinie.

Inną bardzo dobrą opcją zawodową jest wybór kariery w zawodzie programisty. Jest to obecnie drugi najbardziej pożądany zawód w Polsce. Istnieją szacunki, które mówią, że w Polsce brakuje 200 000 programistów. Programowania można nauczyć się w zaciszu własnego domu, bazując na ebookach. Inna opcja to skorzystanie ze specjalistycznych kursów programistycznych.

Na miejscu trzecim pod względem zapotrzebowania pracodawców są wykwalifikowani pracownicy fizyczni. W tej grupie znajdują się kucharze, spawacze, murarze, kierowcy tira i tak dalej. Tu również można skorzystać ze specjalistycznych kursów. Szczególnie łatwo znaleźć pracę w charakterze kierowcy tira. Polska jest transportowym hegemonem i potrzebuje obecnie bardzo dużo tego typu kierowców.

Pisanie prac magisterskich z historii, a rynek pracy.

Pisanie prac magisterskich z historii to bardzo rozwijające intelektualnie zajęcie. Dobrze by było, aby taka praca pomagała nam w karierze. W ostateczności można pójść na całość i napisać na temat, który nas naprawdę fascynując. Studiując historię, trzeba mieć świadomość, że w przyszłości raczej nie będziemy pracować w zawodzie historyka. Co ciekawe, wielu polityków jest absolwentami historii. To może być bardzo ciekawa intratna  propozycja kariery zawodowej.

 

 

 

Dodaj komentarz